Kabina rentgenowska ZEISS BOSELLO OMNIA

Automatyczne badanie dużej ilości odlewów

Całkowicie nowa koncepcja kabiny rentgenowskiej przeznaczonej dla 100% kontroli produkcji. Niezwykle elastyczna. Nadaje się do różnych zastosowań, dzięki nowej konstrukcji i unikalnemu manipulatorowi:

  • 9 osiowy manipulator krzyżowy dla optymalnych pozycji kontrolnych.
  • Bardzo kompaktowa kabina rentgenowska.
  • Szybkie ładowanie / rozładowywanie  dzięki mechanizmowi obracających się palet.
  • Szybkie pozycjonowania i analiza przez opcjonalne oprogramowanie ADR do automatycznej detekcji wad - Visual Faris.

Omnia przekrójSzybki załadunek i innowacyjny system palet

Ekranowana obudowa zgodna z włoską regulacją (DPR 257/2001) oraz najsurowszymi międzynarodowymi przepisami prawnymi. Kabina jest całkowicie samowystarczalna, wykonana ze stali z pełnym ołowianym ekranowaniem. OMNIA nie wymaga żadnych dodatkowych osłon i może znajdować się bezpiecznie w każdym miejscu w zakładzie. Obudowa została zaprojektowana z pneumatycznymi drzwiami przesuwnymi do załadunku odlewu i dużymi technicznymi drzwiami bocznymi oraz okno inspekcyjne wyposażone w szybę ołowianą. Bezpieczeństwo operatora przy manualnym załadunku zapewnia skaner laserowy bądź kurtyna świetlna. 

Odlewy przechodzą z zewnątrz OMNI do wewnętrznego stanowiska kontroli przy wykorzystaniu mechanizmu obrotowego z dwoma paletami umieszczonymi pod katem 180 stopni, czyli jedna paleta znajduje się wewnątrz urządzenia, a umieszczone na niej odlewy są poddawane kontroli, podczas, gdy druga znajduje się na zewnątrz umożliwiając w tym czasie jej załadunek. Ta konfiguracja umożliwia szybką wymianę części z prędkością ok. 5 sekund, znacznie zmniejszając całkowity czas cyklu.

Nowa OMNIA umożliwia szybkie ciągłe cykle kontroli i jest zoptymalizowana do pracy w automatycznej linii produkcyjnej połączonej z zewnętrznym robotem i odpowiednimi urządzeniami zabezpieczającymi pracę również w przypadku manualnego załadunku / rozładunku odlewów.

Palety mogą być usunięte i zmienione w ciągu kilku minut bez użycia żadnych narzędzi, co sprawia, że OMNIA jest bardzo elastyczna przy badaniach różnego rodzaj u odlewów.

OMNIA wnętrzeSystem RTG / manipulator

Pozycje inspekcji są otrzymywane przez ruch całego systemu rentgenowskiego bez ramienia C lub innego mechanicznego połączenia między źródłem promieniowania rentgenowskiego (lampą rtg) i detektorem. Koordynacja i wyrównanie są kontrolowane przez oprogramowanie i dzięki wysoko precyzyjnym manipulatorom o geometrii kartezjańskiej umożliwiają osiągnięcie dowolnej pozycji włącznie z powiększeniem i podwójnym przechyłem.

Osie są sterowane przez silniki bez szczotkowe wyposażone w enkoder absolutny. OMNIA nie wymaga żadnego ustawiania / zerowania osi.