Kabiny rentgenowskie do badania metali ZEISS BOSELLO

Firma Carl Zeiss X-Ray Technologies Srl powstała po wykupie przez grupę ZEISS firmy BOSELLO High Technology srl (grupa ZEISS) znajduje się w Lombardii (północne Włochy). BOSELLO zostało założone w 1962 roku przez Aldo Bosello (pierwszego prezesa firmy) działając od lat 80 w dziedzinie badań nieniszczących, a w szczególności w rentgenoskopii przemysłowej. Przy obecnym zatrudnieniu około 70 pracowników w Cassano Magnago, w prowincji Varese (niedaleko Mediolanu), jest aktualnie jednym ze światowych liderów w branży rentgenoskopii i radiografii przemysłowej.

Zakład produkcyjny BOSELLO

Dzięki „know-how”, skutecznej strukturze organizacyjnej i wysokiemu poziomowi merytorycznemu zasobów ludzkich Carl Zeiss X-Ray Technologies Srl oferuje produkty o wysokim zaawansowaniu technologicznym i efektywnych usługach wsparcia klienta.

Carl Zeiss X-Ray Technologies Srl produkuje przemysłowe urządzenia radioskopowe wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie do kontroli jakości produkcji. Urządzenia te mają zastosowanie w różnych sektorach: motoryzacyjnym, lotniczym, spożywczym.

Produkuje również generatory wysokiego napięcia, które są również cenione w medycynie i w ochronie mienia i osób. Produkty Carl Zeiss X-Ray Technologies Srl konstruowane i produkowane są w zakładzie przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych dostępnych technologii, począwszy od mechaniki do złożonych systemów oprogramowania przetwarzania obrazu.

Dzięki sprawnej sieci przedstawicieli sprzedaży oraz wsparcia, Carl Zeiss X-Ray Technologies Srl jest obecny dziś w niemal wszystkich krajach europejskich i najbardziej uprzemysłowionych państwach poza Europą: Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Argentynie, Meksyku, RPA, Rosji, Chinach, Indiach, Iranie, Japonii itdKabiny ZEISS BOSELLO HEX i ZEISS BOSELLO MAX

ZEISS BOSELLO HEX i ZEISS BOSELLO MAX są to najczęściej stosowane kabiny rentgenowskie do wykrywania wad szerokiego zakresu odlewów metalowych i innym materiałów przeznaczone głównie dla przeprowadzania szybkiej wyrywkowej kontroli manualnej lub CNC.

ZEISS BOSELLO HEX jest stosowany dla mniejszych i lżejszych odlewów. Jeśli badany odlew lub inny materiał jest większy stosowany jest ZEISS BOSELLO MAX.

ZEISS BOSELLO HEX i ZEISS BOSELLO MAX może również być wyposażony w system Tomografii Komputerowej (CT) 2D lub 3D.


prev next

ZEISS BOSELLO OMNIA

Ultraszybka o nowoczesnej konstrukcji kabina rentgenowska do w pełni automatycznej 100% kontroli szerokiego zakresu badanych odlewów. Stosowana przy badaniach dużej ilości małych odlewów jak również dla dużych odlewów o wielkości 150 cm, a nawet większych. Wyposażona jest oprogramowanie ADR do automatycznej identyfikacji wad - VISUAL FARIS

ZEISS BOSELLO WRE thunder

Ultraszybki rentgenowski system inspekcyjny dla felg samochodowych ze stopów metali lekkich z systemem automatycznej identyfikacji wad (ADR) - VISUAL FARIS.

Badanie tłoków ACRE 94

Rentgenowski system inspekcyjny do badania gotowych tłoków oraz surowych odlewów tłoków z opcjonalnymi systemami:

  • automatycznego załadunku i rozładunku tłoków np. z taśmociągów, podajników rolkowych itp.
  • systemem automatycznej identyfikacji wad (ADR) - VISUAL FARIS