Spektrometry iskrowe przewoźne Metavision serii M

Iskrowo-łukowe optyczne spektrometry emisyjne (OES) są urządzeniami o kluczowym znaczeniu dla szystkich gałęzi przemysłu metalowego - oferującymi bardzo dokładną i precyzyjną analizę wielu pierwiastków w ciągu zaledwie kilku sekund. Co do zasady, są to kluczowe elementy działalności każdego laboratorium zajmującego się analizami metali. Zdarzają sie jedna sytuacje, kiedy konieczny jest spektrometr laboratoryjny, ale skorzystanie z laboratorium byłoby niepraktyczne. Przykładami takich sytuacji może być szybkie sortowanie złomu, identyfikacja klasy materiału i sortowanie materiałów na placach magazynowych, określane mianem Pozytywnej Identyfikacji Materiału (PMI), szybkie badanie materiału na bramach wjazdowych do zakładów, walidacja dużych produktów, z których nie można pobrać próbki, bądź kontrola połączeń i spawów w dużych zbiornikach (np. statkach). W przypadku takich aplikacji, konieczne jest przeprowadzenie analizy metalu, a tym samym zastosowanie spektrometru emisyjnego, jednak powinien to być spektrometr z możliwością zabrania do próbki, która ma zostać poddana badaniu, a nie odwrotnie. To z kolei powoduje potrzebę zapewnienia spektrometrów przenośnych lub przewoźnych – i to właśnie w tym momencie wkraczają spektrometry przewoźne (nazywane również mobilnymi), Jako jeden ze światowych liderów w produkcji spektrometrów Metal Power oferuje również najlepsze i najbardziej zoptymalizowane modele spektrometrów przewoźnych, dostępnych na rynku!

Czym są i dlaczego wybrać przewoźne emisyjne spektrometry optyczne?

Spektrometry przewoźne wykorzystują niezliczone zalety łukowych/iskrowych spektrometrów emisyjnych (OES) i eliminują ograniczenia związane z koniecznością stosowania w środowisku laboratoryjnym i starannym przygotowywaniem próbki. Najlepsze spektrometry mobilne - takie jak Metavision-108M i Metavision-1008M3 firmy Metal Power są dostarczane z niezależnymi wózkami, mieszczącymi nie tylko system optyczny i źródła generowania plazmy, ale także wbudowane komputery i ekrany dotykowe oraz wyposażonymi w koła i zawieszenia, tak zaprojektowane, by umożliwić transport urządzenia na duże odległości w trudnych warunkach, w miejscach takich jak odlewnie, kuźnie, złomowiska, stocznie itp. Niezwykle kompaktowe i całkowicie niezależne, spektrometry przewoźne można również po prostu załadować do samochodów lub wózków transportu wewnętrznego i przewieźć na miejsce, w którym konieczne jest przeprowadzenie badania (np. złomowiska odwiedzane w celu zakupu / sprzedaży).

Umożliwia to użytkownikom przeniesienie przyrządu do miejsca, w którym potrzebne jest badanie - czyniąc spektrometr emisyjny zarówno przewoźnym / przenośnym, jak i transportowalnym. Jeśli chodzi o iskrzenie, spektrometr mobilny jest wyposażony w ręczne sondy, znajdujące się na końcu 4-metrowych (lub dłuższych) przewodów. Dostępnych jest wiele opcji sond, umożliwiających użytkownikom wybór wymaganego trybu testowania. Użytkownicy mogą również wybierać spośród wielu przykładowych adapterów, umożliwiających analizę różnych typów kształtów, w tym powierzchni zakrzywionych (do kontroli przedmiotów, takich jak walcówka), kątów (na przykład do kontroli połączeń spawanych) itp. Tym, co sprawia, że nasz spektrometr przewoźny jest opcją lepszą od innych modeli spektrometrów przenośnychczy ręcznych, jest możliwość testowania pierwiastków UV, w tym C, S, P, B, As i N. Spektrometr przewoźny  umożliwia analizowanie C we wszystkich trzech trybach (łuk, iskra i UV ), podczas gdy sondy UV umożliwiają testowania wszystkich tych pierwiastków o niskich koncentracjach (20 ppm i poniżej). To sprawia to, że spektrometry przewoźne są znacznie lepsze niż inne opcje przenośne lub mobilne - szczególnie XRF – które w ogóle nie analizują pierwiastków w zakresie nadfioletu (UV).

Kiedy potrzebny jest mobilny optyczny spektrometr emisyjny (OES)

Za każdym razem, gdy chcesz przetestować próbkę lub produkt, którego nie można zabrać do laboratorium, potrzebujesz spektrometru mobilnego. Sytuacje takie występują w przypadku wielu zastosowań – na przykład na placach magazynowych, podczas sortowania lub identyfikacji materiałów.

 • Sprawdzanie dużych części, takich jak kotły itp., z których nie można pobrać próbek
 • Kontrole konserwacyjne w dużych zakładach
 • Testowanie części / przedmiotów na pokładzie statków / łodzi podwodnych itp.
 • Kiedy potrzeba mobilności - a także analiz węgla i / lub innych pierwiastków z zakresu UV
 • Na złomowiskach - do sortowania lub pozytywnej identyfikacji materiału (PMI)
 • W stoczniach i w miejscach demontażu statków
 • Na bramach wjazdowych zakładów w celu sprawdzenia towarów/materiałów przez przyjęciem
 • Podczas testów terenowych elementów do konserwacji / w kontroli jakości

Kluczowe zalety przejezdnych optycznych spektrometrów emisyjnych produkcji Metal Power:

Metal Power zaprojektował swoje przenośne / przejezdne optyczne spektrometry emisyjne (OES), aby zaoferować największe zalety mobilności w połączeniu z najlepszą wydajnością - czy to w przypadku PMI, czy analiz - a także zapewnić użytkownikowi pozytywne wrażenia z użytkowania zarówno samego sprzętu, jak i oprogramowania! Oto niektóre z kluczowych zalet naszych spektrometrów mobilnych:

 • Biblioteka gstunków dla szybkich testów PMI
 • Bardzo krótki czas analizy, niezależnie od rodzaju sondy
 • Wstępnie załadowane, a także definiowane przez użytkownika biblioteki gatunków lub CRM
 • W pełni zintegrowany samodzielny wózek
 • Ekstremalnie szybki okres stabilizacji
 • Zintegrowany 15-calowy pojemnościowy ekran dotykowy
 • Zintegrowany panel i wskaźnik dotykowy
 • Ponowna standaryzacja pojedynczą próbką
 • Łatwa wymiana sondy (<10 sekund!)
 • Baterie o bardzo długiej żywotności z możliwością wymiany w terenie (1000 iskrzeń na jednym ładowaniu)
 • Odporność na wstrząsy, kurz i zachlapanie
 • Solidna konstrukcja - przeznaczona do hal produkcyjnych!
 • Najbardziej zaawansowany pakiet aplikacji z mnóstwem unikalnych funkcji
 • Pakiet oprogramowania operacyjnego zoptymalizowany pod kątem ekranu dotyk, przyjazny dla użytkownika, oparty na ikonach
  owego
 • Statystyczna kontrola procesu (SPC)
 • Dostępne wszystkie rodzaje sond i adapterów

Przegląd mobilnych / przewoźnych optycznych spektrometrów emisyjnych Metal Power

Jako producent spektrometrów z szeroką wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie CMOS / CCD, Metal Power oferuje dwa różne modele przejezdnych / mobilnych OES, aby sprostać różnym wymaganiom użytkowników.


Metavision-1008M3 - Dowieź swoje laboratorium do próbki

Często aplikacja wymaga testowania takich elementów jak kotły, rury napowietrzne lub określone części na statkach. Niezależnie od tego, czy testuje się gatunek materiału, czy też oznaki naprężenia, zmęczenia, korozji lub ryzyko awarii, badania takie wymagają precyzyjnej analizy i po prostu nie mogą zostać przeprowadzone podczas typowego procesu testów laboratoryjnych. Tutaj właśnie wkraczają wysokiej klasy spektrometry mobilne, takie jak Metavision-1008M3. Metavision-1008M3 zapewnia wysoką jakość działania, oferując jednocześnie całą elastyczność, zwinność i wygodę spektrometru mobilnego.

Optyka multi-CMOS Metavision-1008M3 obejmuje pełny zakres analityczny do 671 nm, zawierający ponad 55 pierwiastków (w tym analizę Li i Na) oraz bardzo wysoką rozdzielczość. Rzeczywiście, rozdzielczość jest porównywalna, a nawet lepsza niż w większości laboratoryjnych spektrometrach iskrowych średniej klasy!

System optyczny jest również całkowicie izolowany i stabilizowany termicznie, a konstrukcja uwzględnia możliwość użytkowania sprzętu również na zewnątrz i w szerokim zakresie temperatur otoczenia. Hermetycznie uszczelniony i stabilizowany termicznie system optyczny na wózku zapewnia parametry optyczne, bezkonkurencyjne w porównaniu z innymi spektrometrami mobilnymi! Dzięki szerokiej gamie opcji sond, Metavision-1008M3 został zaprojektowany w sposób umożliwiający bezproblemową realizację wszelkich potrzeb analitycznych. Opcja sond Combi sprawia, że konieczność ich wymiany w terenie została ograniczona do minimum. Nie zmienia to jednak faktu, że ewentualna wymiana sondy jest zupełnie bezproblemowa. Przy minimalnym wysiłku, wykonując zaledwie 2 kliknięcia, można dokonać wymiany sondy w terenie w ciągu zaledwie kilku sekund. Sondy są zoptymalizowane zarówno pod kątem zakresu analitycznego pierwiastków, jak i prędkości analizy, a analiza węgla jest dostępna dla wszystkich ich rodzajów (również łukowych). A wszystko to w urządzeniu niewiele większym od siostrzanego Metavision-108M!


Metavsion-108M - Wysoka wydajność na kołach

Zbudowane specjalnie po to, by umożliwić przeprowadzanie analiz poza laboratorium, nasze spektrometry przewoźne zostały zoptymalizowane w każdym aspekcie, pozwalającym na uzyskanie mobilności, jednak bez szkody dla odpowiedniego poziomu wydajności. W odniesieniu do Metavision-108M można powiedzieć że stanowi odpowiedź na wszelkie potrzeby w zakresie mobilności, nie tracąc jednocześnie nic ze swojej wytrzymałości!

Dzięki szerokiej gamie opcji sond, Metavision-108M został zaprojektowany w sposób umożliwiający bezproblemową realizację wszelkich potrzeb analitycznych. Opcja sond Combi sprawia, że konieczność ich wymiany w terenie została ograniczona do minimum. Nie zmienia to jednak faktu, że ewentualna wymiana sondy jest zupełnie bezproblemowa. Przy minimalnym wysiłku, wykonując zaledwie 2 kliknięcia, można dokonać wymiany sondy w terenie w ciągu zaledwie kilku sekund. Sondy są zoptymalizowane zarówno pod kątem zakresu analitycznego pierwiastków, jak i prędkości analizy, a analiza węgla jest dostępna dla wszystkich ich rodzajów (również łukowych).

Metavision-108M zużywa bardzo mało energii - a do tego jest wyposażony w lekką i trwałą baterię z możliwością wymiany w terenie! Kombinacja ta zapewnia długie godziny użytkowania nawet w miejscach pozbawionych zasilania sieciowego. Jedno ładowanie baterii wystarcza na ponad pół dnia użytkowania (nawet z sondą UV), zapewniając spokój i ograniczając do minimum ilość zmiennych, jakie należy uwzględnić podczas pracy. Metavision-108M zostałrównież wyposażony w szeroką gamę adapterów, umożliwiających analizę zakrzywionych powierzchni, krawędzi, drutów i prętów, nietypowych kształtów itp.