FP-LIMS - Oprogramowanie LIMS do efektywnego zarządzania laboratorium

Sterowanie laboratorium LIMS możliwie oszczędnie i efektywnie – to główne zadanie zarządzania laboratorium. W dobie Przemysłu 4.0 takie aspekty jak cyfryzacja i automatyzacja są szczególnie ważne w nowoczesnym zarządzaniu laboratorium. Tylko ten, kto zrozumie, że chodzi o optymalizację i automatyzację procesów laboratoryjnych w najlepszy możliwy sposób, może zapewnić sobie znaczącą przewagę na rynku. Wprowadzenie oprogramowania LIMS to znaczący i niezawodny pierwszy krok w stronę cyfryzacji i Przemysłu 4.0.

Dlaczego oprogramowanie [FP]-LIMS szczególnie nadaje się do tego? Ponieważ nasze oprogramowanie LIMS dostosowuje się do Twoich indywidualnych wymagań i procesów – a nie odwrotnie. W ciągu ponad 30-letniej historii firmy Fink & Partner opracował wysokowydajne oprogramowanie LIMS, które cenione jest przede wszystkim za dużą elastyczność. Nadaje się do każdego poziomu wymagań: czy jest to pojedyncza instalacja z podłączonym tylko jednym urządzeniem pomiarowym, czy rozległy, działający na całym świecie kompleks laboratoryjny z setkami urządzeń pomiarowych: oprogramowanie [FP]-LIMS oferuje odpowiednie rozwiązanie dla każdego wyzwania.

Nasi klienci doceniają także stosunek ceny do wydajności oprogramowania [FP]-LIMS. Naszym celem jest zaoferowanie wszystkim naszym klientom z różnych branż i wielkości firm potężnego oprogramowania w atrakcyjnej cenie i w polskiej wersji językowej.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi funkcjami naszego oprogramowania i umówienia się na bezpłatną konsultację. Chętnie udostępnimy Ci wgląd w oprogramowanie i wspólnie przeanalizujemy, w jaki sposób [FP]-LIMS może optymalnie wesprzeć Twoje procesy laboratoryjne.


Oprogramowanie [FP]-LIMS występuje w 3 wersjach:

 • [FP]-LIMS Light - Dla pojedynczych użytkowników
  • Ta wersja jest odpowiednia dla pojedynczych użytkowników z maksymalnie jednym przyrządem pomiarowym.
 • [FP]-LIMS Standard - Dla średnich wymagań
  • Ta wersja jest odpowiednia dla małego zespołu z wieloma użytkownikami i urządzeniami pomiarowymi.
 • [FP]-LIMS Professional - Dla wysokich wymagań
  • Ta wersja jest odpowiednia dla wyższych wymagań lub dla dużego zespołu z wieloma urządzeniami pomiarowymi.

Rozbudowane kluczowe funkcje – dostępne w standardzie w każdej konfiguracji

 • Pulpit analizy - Pulpit analityczny z konfigurowalnymi widokami i tabelami, filtrem analiz, kolorowym wyświetlaczem naruszeń jakości i szybkim wyszukiwaniem
 • Edycja analizy - Swobodnie konfigurowalny widok szczegółów analizy dla każdej metody oraz funkcja edytora
 • Konfigurowalne formaty - Konfigurowalne tabele, formaty szczegółowe, raporty, formaty wydruku
 • Ocena i dokumentacja - Standardowe procedury drukowania, eksport do Excela
 • Jakość i funkcje - Zarządzaj jakością, naruszeniami jakości, dokładnością limitów wartości i zarządzaniem wersjami
 • Stoły - Zarządzanie charakterystykami, polami identyfikacyjnymi, wymiarami, współczynnikami przeliczeniowymi, dynamicznymi miejscami dziesiętnymi
 • Archiwizuj i śledź - Funkcja archiwizacji
 • Zarządzanie użytkownikami - Ustawienia języka, konta użytkowników i grupy użytkowników, grupy uprawnień

Istnieje również możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe moduły, takie jak np.:

 • Moduł Planowania Inspekcji / Kontroli Jakości - W laboratorium musisz śledzić wszystkie wejścia i wyjścia. [FP]-LIMS może Ci pomóc w tym zadaniu laboratoryjnym!
 • Moduł zarządzania recepturami - Moduł zarządzania recepturami oferuje ekonomiczne i elastyczne rozwiązanie umożliwiające efektywne i szybkie opracowywanie nowych receptur.
 • Interfejs przeglądarki - Moduł interfejsu przeglądarki [FP]-LIMS zapewnia łatwy dostęp do podstawowych danych i informacji za pośrednictwem przeglądarki internetowej.
 • Moduł ERP - moduł ERP firmy Fink & Partner umożliwia bezpieczne i nieskomplikowane połączenie z nadrzędnym systemem ERP poprzez odpowiedni interfejs.
 • i wiele innych

Dlaczego powinieneś zastosować [FP]-LIMS w swoim laboratorium?

1. WYSOKA ELASTYCZNOŚĆ I DOSTOSOWANOŚĆ

[FP]-LIMS jest wysoce konfigurowalny i dlatego może być stosowany w wielu różnych gałęziach przemysłu i doskonale się dostosowuje do wszelkich wymagań. Wiele ustawień i funkcjonalności można dowolnie i niezależnie konfigurować lub
indywidualizować. 

2. CZAS TO PIENIĄDZ

Uprość swoje codzienne zadania i zautomatyzuj swoje laboratorium procesy z [FP]-LIMS. Po prostu przyspiesz zadania jak tworzenie raportu lub certyfikatu.

3. REDUKCJA KOSZTÓW

Łatwe zarządzanie jakością - dzięki [FP]-LIMS. Zwiększając wydajność procesów laboratoryjnych i przepływów pracywydajne i zautomatyzowane, do czego może prowadzić [FP]-LIMS znaczne oszczędności.

4. DUŻA ILOŚĆ INTERFEJSÓW

[FP]-LIMS zapewnia wiele standardowych interfejsów, a nasz kompetentny zespół programistów może łatwo się podłączyć prawie każde urządzenie pomiarowe dostarczające danych.

5.  POPRAWA WSPÓŁPRACY

Centralny dostęp do wszystkich danych dostępnych w czasie rzeczywistym. [FP]-LIMSsystem zapewnia, że wszystkie informacje dotyczące przetwarzania próbek i pomiary są zawsze dostępne i nie zostaną utracone. Cała jakość w ten sposób spełnione są wytyczne dotyczące kontroli i zapewniania jakości pracownicy laboratorium są zawsze na bieżąco.