Scantech jest światowym liderem w zastosowaniu technologii pomiarów w czasie rzeczywistym dla materiałów sypkich. Firma opracowała szeroką gamę oprzyrządowania przemysłowego wykorzystującego różne technologie pomiarowe, w tym metody mikrofalowe. Urządzenia Scantech stosowane są głównie w sektorze surowcowym, w tym przemyśle cementowym, węglowym i górnictwie rud.

Scantech opracował i wdrożył System Zarządzania Jakością, zapewniając tym samym swoim klientom jakość, bezpieczeństwo i niezawodność. Scantech otrzymał Certyfikat ISO Quality Assurance Standard AS / NZS ISO 9001:2008 z Bureau Veritas (BVC).

Scantech zobowiązuje się do zapewnienia:

 • Wysokiej jakości produkty i wyjątkowej obsługi klientów.
 • Rozwoju firmy poprzez nabywanie powiązanych firm i stosowanie nowych technologii.
 • Maksymalizacji korzyści dla akcjonariuszy.
 • Wymagającego, bezpiecznego i satysfakcjonującego środowiska dla wszystkich pracowników.

GEOSCAN-M - Analizator Pierwiastkowy na Taśmie

GEOSCAN-M został opracowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Posiada kilka unikalnych cech, które odróżniają go od innych konkurencyjnych produktów na rynku. SCANTECH zwraca uwagę na swoje ogromne doświadczenie w analizie w czasie rzeczywistym umożliwiające skonstruowanie analizatora przemysłowego, który wykorzystuje najnowocześniejszą technikę badania neutronowego na taśmie.

GEOSCAN-M Analizator Taśmowy mierzy skład pierwiastkowy przewożonych materiałów sypkich. W ciągły sposób analizuje pełny przepływ materiału bez kontaktu z materiałem lub taśmą przenośnika. Jest on stosowany w aplikacjach sterowania procesami, takimi jak sortowanie, zasyp, dozowanie, mieszanie produktów i kontrola załadunku dalszego procesu produkcji.

GEOSCAN-M wykorzystuje technikę Analizy Natychmiastowej Aktywacji Neutronów Gamma, znaną jako PGNAA (Prompt Gamma Neutron Activation Analysis). Cechy szczególne to opatentowany system analizy bezstykowej i najwyższa technologia detektorów. GEOSCAN-M zmieści się na istniejących przenośnikach taśmowych z minimalnymi modyfikacjami. Sprzęt do pobierania próbek nie jest wymagany w trakcie bieżącej eksploatacji GEOSCAN-M. Zmniejsza to koszty inwestycyjne, koszty utrzymania, zasoby serwisu i usuwa błąd próbkowania. GEOSCAN-M został zaprojektowany jako kompaktowe, w pełni zintegrowane w jednej obudowie urządzenie, które akceptuje przenośniki taśmowe o szerokości od 600 mm do 2400 mm.

GEOSCAN - M stosowany jest w aplikacjach mineralnych, w tym w analizie rud i koncentratów. Jednostki są obecnie instalowane w operacjach wydobywania i przetwarzania rudy żelaza, fosforanów, manganu i miedzi, aby zapewnić pełną analizę strumienia urobku w czasie rzeczywistym w celu kontroli procesu. Wielopierwiastkowe analizy są przesyłane do układu sterowania jako ważony uśredniony procent suchej masy za pomocą wagi taśmowej i wagosuszarki. Czy to w kopalni, w oczyszczalni, czy w hucie, Scantech oferuje rozwiązania, które pomagają w mieszaniu, obróbce i monitorowaniu różnych minerałów, rud i produktów.

System analiz elementarnych GEOSCAN-M to zwarte, w pełni zintegrowane, jednolite urządzenie o stopniu ochrony IP65, instalowane na przenośniku i monitorujące pełny przepływ rudy i koncentratów, bez konieczności rutynowych analiz i pobierania próbek. GEOSCAN-M dostarcza informacji w czasie rzeczywistym, z aktualizacjami zwykle co dwie minuty, a także skumulowane wyniki średnie dla bieżącej godziny, zmiany lub partii wysyłki. Typowymi analizowanymi pierwiastkami są: wapń, krzem, aluminium, miedź, cynk, nikiel, żelazo, potas, tytan, mangan, siarka, chlor, magnez i sód. Ta zaawansowana technologia zapewnia analizę w czasie rzeczywistym ważnych parametrów jakościowych w celu kontroli procesu. Analizator jest znajduje się całościowej, silnie ekranowanej obudowie, która okrywa również źródło radioaktywne, urządzenie do wykrywania promieniowania gamma i całą elektronikę. Dostępne są standardowe przemysłowe wyjścia służące komunikacji interfejsu z dowolnym systemem sterowania instalacją lub z systemem wyświetlania wyników SUPERSCAN firmy Scantech, zainstalowanym w dowolnej, odpowiedniej lokalizacji zdalnej.

Technologia kontroli procesu przeszła niesamowitą rewolucję w ostatnich latach, głównie z powodu technologii Prompt Gamma Neutron Activation Analysis (PGNAA). Dzięki udoskonalonej elektronicznej digitalizacji PGNAA doprowadziła do nowej ery kontroli procesu. Kluczem do naszego sukcesu jest również łatwy w użyciu, a jednocześnie zaawansowany interfejs użytkownika, który można łatwo i szybko zintegrować z każdym zakładem, aby zapewnić maksymalny zwrot z inwestycji.


TBM 210/230 - Analizator Wilgoci na Taśmie

Typowe zastosowania obejmują:

 • Analizę produktu pod kątem kontroli obwodów odwadniających i ustawień osuszaczy,  umożliwiającą zmniejszenie kosztów obróbki i optymalizację parametrów procesu;
 • Monitorowanie i kontrolę systemów zmniejszania zapylenia;
 • Analizę i kontrolę mieszania podczas pozyskiwania ze składowiska w punktach dostawy, w celu zapewnienia celów jakościowych oraz zminimalizowania problemów z obsługą podczas transportu, na zsypach oraz w punktach przeładunkowych;
 • Monitorowanie wilgotności podawanej w ciągu procesu w celu kontrolowania dawkowania chemicznego;
 • Analizę materiałów w momencie dostawy w celu monitorowania zgodności z umowami oraz optymalizacji zarządzania stanami magazynowymi.

Typowe zastosowania to:

 • Analiza produktu pod kątem kontroli obwodów odwadniających i ustawień osuszacza, zmniejszając w ten sposób koszty przetwarzania i optymalizując problemy z obsługą w transporcie, zsypach i punktach transferowych;
 • Monitorowanie i kontrolowanie systemów redukcji zapylenia;
 • Analiza i kontrola mieszania podczas rekultywacji z zapasów w punktach dostawczych, w celu zapewnienia celów jakościowych;
 • Monitorowanie wilgotności urobku w procesie, w celu kontrolowania dawkowania chemicznego.