Kabina rentgenowska do badania tłoków ZEISS BOSELLO ACRE 94

ACRE 94 - Badanie tłokówACRE 94

Kabina rentgenowska dedykowana do prześwietleń i analiz surowych odlewów tłoków oraz gotowych tłoków.

W swojej standardowej konfiguracji umożliwia badanie tłoków
:

  • o średnicy w zakresie: 70 - 170 mm
  • o wysokości w zakresie: 80 - 170 mm


Stół obrotowy ACRE 94ACRE 94 charakteryzuje się bardzo dużą szybkością działania, a czas martwy
liczony od obrazu do obrazu wynosi tylko 6 sekund.

Tłoki są przenoszone z zewnątrz kabiny do wewnętrznego stanowiska kontroli przez automatyczną karuzelę składającą się z dwóch stołów obrotowych. Takie rozwiązanie pozwala na załadunek i rozładunek kolejnego detalu na zewnątrz kabiny przez robota, manipulator lub przez operatora w trakcie jednoczesnej kontroli detalu wcześniej umieszczonego na drugim stole obrotowym. Stoły obrotowe umożliwiają obrót badanego detalu o 360°. Solidne i wytrzymałe drzwi obrotowe sterowane silnikiem sprawiają, że operacja ta jest szybka i bezpieczna.
Stół obrotowy w ruchuACRE 94 umożliwia szybką i ciągłą kontrolę redukując czas martwy (nie produktywny) do około 6 sekund.

System może być zintegrowany z automatycznym robotem lub manipulatorem ładująco-rozładującym. Tłoki będą ładowane w pozycji pionowej z głowicą umieszczoną na dole.

Oprogramowanie ACRE 94Pozycje kontrolne uzyskuje się w wyniku ruchu całego systemu rentgenowskiego. Koordynacja ruchu wzmacniacza obrazu (lub panelu płaskiego) oraz lampy rentgenowskiej następuje poprzez oprogramowanie. Obie części poruszają się po dwóch oddzielnych szynach C.

ACRE 94 - widok z prawej stronySystem może zostać wyposażony w opcjonalne oprogramowanie do automatycznego rozpoznawania wad (ADR) - VISUAL FARIS.