Akcesoria do spektrometrów


CleanSharp - bezszczotkowa ostrzałka i urządzenie do czyszczenia elektrod

CleanSharp firmy Metal Power - bezszczotkowa ostrzałka i urządzenie do czyszczenia elektrod - pomaga w łatwym, bezpiecznym, szybkim i znacznie efektywniejszym czyszczeniu i ostrzeniu końcówek elektrod! Używanie CleanSharp do usuwania niechcianych pozostałości metalu z końcówki elektrody jest nie tylko proste, ale także niezwykle skuteczne. CleanSharp to przyrząd lekki i kompaktowy (waga: 375 gramów, długość x średnica: 170 mm x 40 mm), a solidna konstrukcja i wykonanie ze stali nierdzewnej sprawiają, że ostrzałka do elektrod jest wyjątkowo wytrzymała i zabezpieczona przed pyłem zewnętrznym, co czyni ją idealnym narzędziem do zastosowań w przemyśle ciężkim.

CleanSharp nie powoduje również erodowania otworów w stolikach i płytkach, dzięki czemu możliwe są spore oszczędności. Stwierdzono, że szczotki są pod tym względem bardzo kłopotliwe. Inteligentnie zaprojektowana nasadka zabezpieczająca znajdująca się na końcówce CleanSharp nie tylko zabezpiecza ostrzałkę przed uszkodzeniem, ale może być również używana jako narzędzie do ustawiania szczeliny dla wszystkich spektrometrów, utrzymując precyzyjną szczelinę w celu uzyskania doskonałych wyników. Dostępne są również łatwo wymienialne końcówki do ostrzenia elektrod o różnych średnicach i kątach stożka. CleanSharp jest łatwy w użyciu i idealnie leży w dłoni, nie wymagając konserwacji, CleanSharp stanowi prawdziwe udogodnienie, szczególnie dla użytkowników z dużą ilością analizowanych próbek.


Adaptery do analiz drutów

Standardowe adaptery do analiz drutów firmy Metal Power są przeznaczone do analizy drutów i walcówki o średnicy od 2 mm do 13 mm. W modelach Metavision-10008X i Metavision-1008i3 oferujemy również opatentowane źródło iskrzeń dla drutów, które rozszerza tę możliwość aż do średnicy 0,1 mm.


Formy do pobierania próbek z pieca / kadzi

Oferowany jest szereg form do pobierania próbek o długiej żywotności. Wybór formy zależy od stopionego metalu, z którego należy pobrać próbkę.


Argon występuje w różnych gatunkach. Gatunek 4.8 dla przykładu oznacza czystość na poziomie 99,998%. Gaz gatunku 5.0 byłby czysty w 99,999%. Aby uzyskać dobre i powtarzalne wyniki analiz, argon powinien mieć co najmniej 99,999% czystości. Ważny jest również stopień i rodzaj zanieczyszczeń. Na uzyskiwanie słabych wyników analiz największy wpływ mają wilgoć i tlen. Zwykle wilgotność i tlen powinny być kontrolowane w zakresie 2 ppm każdy. Im większe znaczenie ma dana aplikacja, tym czystszy powinien być argon. W szczególności, podczas analizy bardzo twardych próbek, takich jak żeliwo utwardzone (o wysokiej zawartości C i Si itp.), czystość argonu musi być na jeszcze wyższym poziomie. W niektórych przypadkach klienci mają problemy z jakością używanego argonu. W takich przypadkach poziom wilgoci, tlenu i / lub węglowodorów może przekraczać parametry wymagane dla zaawansowanych analiz - czyli te, które powinien zapewnić ultraczysty argon. W takich przypadkach istnieje zagrożenie dla wydajności analitycznej, a także dla samych elementów optyki - ponieważ są one wrażliwe na zanieczyszczony argon (argon nie posiadający wymaganych parametrów. Oczyszczacz argonu firmy Metal Power umożliwia użytkownikom oczyszczanie gazu argonowego, obniżając poziom zawartego w nim tlenu, wilgoci i węglowodorów do poziomów akceptowalnych, o ile wejściowy argon nie jest wystarczająco wysokiej jakości. Aby utrzymać stabilne ciśnienie wyjściowe, wewnątrz oczyszczacza Argon Purifier+ zastosowano regulator ciśnienia EEC. Dzięki temu spektrometr jest w stanie zapewnić stabilne ciśnienie argonu przez cały czas pracy urządzenia.

Oczyszczacz Argonu - Argon Purifier + :

  • Poprawia powtarzalność analityczną
  • Poprawia jakość iskrzeń
  • Zmniejsza dryf spektrometru
  • Chroni elementy optyki spektrometru