DigiFILTERFiltry DigiFILTER

Filtry DigiFILTER są bardz szybkim i czystym sposobem filtrowania próbek przed analizą ICP, ICP-MS lub AAS. Przy ich zastosowaniu wraz z podstawią filtrów i pompą podciśnieniową można jednocześnie filtrować szereg próbek, o wiele szybciej niż na sączkach.

Filtry DigiFILTER są używane w połączeniu z dwoma probówkami DigiTUBE - jedna zawiera zmineralizowaną próbkę, a druga jest na czystą odfiltrowaną próbkę.

Filtry DigiFILTER są produkowane z tworzywa sztucznego o jakości ICP-MS i hydrofilowego teflonu z pierwszego tłoczenia lub membran filtracyjnych z włókna szklanego w celu zapewnienia nie zanieczyszczania próbek.

Filtry DigiFILTER występują w rozmiarach: 0,45 mikrona, 0,7 mikrona i 1 mikron i są dostosowane do probówek DigiTUBE w rozmiarach 50 i 100 ml. Jedno opakowanie zawiera 100 szt. filtrów (dla probówek 50 ml) i 50 szt. (dla probówek 100 ml).

Instrukcja użycia:

  • Zakręć DigiFILTER do probówki DigiTUBE ze zmineralizowaną próbką i zakręć z drugiej strony DigiFILTER drugą probówkę DigiTUBE
  • Podłącz zespół DigiTUBE - DigiFILTER do zestawu stojaka i pompy
  • Uniwersalna pompa próżniowa wytwarza podciśnienie wewnątrz zespołu DigiTUBE - DigiFILTER szybko odfiltrowując cząstki z próbek
  • Czyste próbki są teraz gotowe do analizy metali śladowych techniką AAS, ICP-OES lub ICP-MS

Więcej informacji (strona SCP Science w języku angielskim - otwiera się w nowym oknie).

Stojak (kolektor) DigiFILTERStojak DigiFILTER

Stojak DigiFILTER obniża czas przygotowania próbki i poprawia poziom produktywności poprzez filtrowanie maksymalnie dwunastu filtrów DigiFILTER podłączonych do jednego stojaka (kolektora) DigiFILTER. Pompa próżniowa zasysa próbki z probówek ze zmineralizowanymi  próbkami poprzez stojak do probówek DigiTUBE na czyste próbki. Stojak cechuje się jednorodną filtrację próbek dla każdej pozycji. Wiele stojaków DigiFILTER może zostać podłączonych szeregowo.