Firma BOSELLO High Technology srl (grupa ZEISS) znajdująca się w Lombardii (północne Włochy) została założona w 1962 roku przez Aldo Bosello (pierwszego prezesa firmy) działając od lat 80 w dziedzinie badań nieniszczących, a w szczególności w rentgenoskopii przemysłowej. Przy obecnym zatrudnieniu około 70 pracowników w Cassano Magnago, w prowincji Varese (niedaleko Mediolanu), jest aktualnie jednym ze światowych liderów w branży rentgenoskopii i radiografii przemysłowej.

Zakład produkcyjny BOSELLO

Dzięki „know-how”, skutecznej strukturze organizacyjnej i wysokiemu poziomowi merytorycznemu zasobów ludzkich BOSELLO oferuje produkty o wysokim zaawansowaniu technologicznym i efektywnych usługach wsparcia klienta.

BOSELLO produkuje przemysłowe urządzenia radioskopowe wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie do kontroli jakości produkcji. Urządzenia te mają zastosowanie w różnych sektorach: motoryzacyjnym, lotniczym, spożywczym.

Produkuje również generatory wysokiego napięcia, które są również cenione w medycynie i w ochronie mienia i osób. Produkty BOSELLO konstruowane i produkowane są w zakładzie BOSELLO przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych dostępnych technologii, począwszy od mechaniki do złożonych systemów oprogramowania przetwarzania obrazu.

Dzięki sprawnej sieci przedstawicieli sprzedaży oraz wsparcia, BOSELLO jest obecny dziś w niemal wszystkich krajach europejskich i najbardziej uprzemysłowionych państwach poza Europą: Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Argentynie, Meksyku, RPA, Rosji, Chinach, Indiach, Iranie, Japonii itd.

W grudniu 2017 roku większościowy pakiet udziałów w BOSELLO High Technology nabyła firma Carl Zeiss AG i firma BOSELLO stała się częścią grupy ZEISS.Kabiny SRE HEX i SRE MAX

SRE HEXSRE MAXSRE HEX i SRE MAX są to najczęściej stosowane kabiny rentgenowskie do wykrywania wad szerokiego zakresu odlewów metalowych i innym materiałów przeznaczone głównie dla przeprowadzania szybkiej wyrywkowej kontroli manualnej lub CNC.

SRE HEX jest stosowany dla mniejszych i lżejszych odlewów. Jeśli badany odlew lub inny materiał jest większy stosowany jest SRE MAX.

SRE HEX i SRE MAX może również być wyposażony w system Tomografii Komputerowej (CT) 2D lub 3D.


OMNIA

OMNIA

Ultraszybka o nowoczesnej konstrukcji kabina rentgenowska do w pełni automatycznej 100% kontroli szerokiego zakresu badanych odlewów. Stosowana przy badaniach dużej ilości małych odlewów jak również dla dużych odlewów o wielkości 150 cm, a nawet większych. Wyposażona jest oprogramowanie ADR do automatycznej identyfikacji wad - VISUAL FARIS

WRE THUNDER 3

WRE THUNDER 3

Ultraszybki rentgenowski system inspekcyjny dla felg samochodowych ze stopów metali lekkich z systemem automatycznej identyfikacji wad (ADR) - VISUAL FARIS.

Kabiny ACRE

ACRE 902

Kabiny RTG ogólnego zastosowania dla dużej ilości badanych odlewów i automatyzacji procesu załadunku i wyładunku badanego odlewu, również do sprzęgnięcia z robotami i podajnikami materiału wyposażone opcjonalnie w systemy automatycznej identyfikacji wad (ADR) - oprogramowanie VISUAL FARIS.

Badanie tłoków ACRE 94

ACRE 94

Rentgenowski system inspekcyjny do badania gotowych tłoków oraz surowych odlewów tłoków z opcjonalnymi systemami:

  • automatycznego załadunku i rozładunku tłoków np. z taśmociągów, podajników rolkowych itp.
  • systemem automatycznej identyfikacji wad (ADR) - VISUAL FARIS